Wydawca treści Wydawca treści

ODWIEDZA NAS SZKOŁA

Dnia 23 września do leśnictwa Maszewo przybyli uczniowie IV i VII klasy Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich z Leśnic. Celem było przejście ścieżki edukacyjno-przyrodniczej do "Dębu Świętopełk".

Pogoda dopisywała – korzystaliśmy z jednego z ostatnich ciepłych i słonecznych dni tego roku. Zbiórka na parkingu leśnym zaplanowana została na 8:30. Miejscowy leśniczy wraz z podleśniczym powitali uczestników wycieczki i wspólnie udali się do lasu.

Mijając kolejne tablice edukacyjne leśnicy opowiadali o tematach na nich zawartych i przekazywali tym samym cenną wiedzę przyrodniczo-leśną. Uczniowie m. in. nauczyli się rozpoznawać gatunki drzew, dowiedzieli się po co zostawiamy martwe drewno w lesie oraz jakie wyróżniamy stopnie i kategorie zagrożenia pożarowego. Na ścieżce odnaleźliśmy ślady bytowania zwierząt – rozpoznanie gatunku było zagadką dla dzieci, które bezbłędnie poradziły sobie z tym zadaniem.

Po spacerze nasyconym wiedzą leśną wszyscy udali się na ognisko nad pobliskie Jezioro Brody. Wszystkich uczestników ciepło pożegnaliśmy i powróciliśmy do swojej pracy.

Zapraszamy na kolejne lekcje przyrodniczo – leśne na ścieżkach naszego Nadleśnictwa.

Prosimy o zgłoszenia do Nadleśnictwa lub do poszczególnych leśnictw, na których istnieją ścieżki edukacyjne.

Zapraszamy do współpracy!