Asset Publisher Asset Publisher

Pierwszy na Pomorzu - Parking Grzybowy otwarty !!

Zgodnie z decyzją Nadleśniczego udostępniona do ruchu została również droga prowadząca do parkingu

Stało się - w dniu 31.07.2017 o godzinie 10.00 oddaliśmy do użytku urokliwie położony parking - w związku z jego przeznaczeniem szybko przylgnęła do niego nazwa "parking grzybowy". Na miejscu znajdą Państwo zadaszoną wiatkę, ekologiczne (drewniane) stojaki na rowery oraz tablice informacyjne. Parking jest utwardzony - bez problemu można więc dotrzeć do samego serca cewickich lasów samochodem.

Całość infrastruktury położona jest na terenie Leśnictwa Maszewo (mapkę, stanowiącą załącznik nr 1, do Decyzji Nadleśniczego zamieszczamy poniżej). Tereny te obfitują w prawdziwki i podgrzybki. Na pomysł stworzenia parkingu wpadli lokalni leśnicy obserwując zainteresowanie, jakim wśród grzybiarzy cieszą się każdego roku tereny naszego nadleśnictwa. Miejsce wybrano nieprzypadkowo - jest to bardzo urokliwy, a zarazem obfity w dary runa obszar Leśnictwa Maszewo.

Co ważne – na parkingu nie ma rzeczy, wydawałoby się podstawowej, czyli koszy na śmieci. – To nie przypadek – wyjaśnia nadleśniczy Cewic. - To element edukacji. Jest to autorski pomysł miejscowego Leśniczego. Przypominamy w ten sposób naszym gościom o prostej zasadzie, iż nie zostawiamy nic w lesie, wszystkie odpady (nawet organiczne) zabieramy ze sobą. Wychodząc z lasu, pozostawiamy go takim, jakim go zastaliśmy.

W trakcie swojej wypowiedzi Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku - Adam Kwiatkowski poinformował, iż już niedługo w Cewicach szykowana jest kolejna atrakcja dla amatorów grzybowych przygód - Pomorskie Mistrzostwa w Grzybobraniu, które odbędą się w dniu 3 września 2017 r.

Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie i zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszego nowego obiektu, obowiązkowo w kaloszach i z koszami !!!

Więcej zdjęć oraz mapę dojazdu znajdą Państwo na naszym profilu facebook.